0207 433 700

Eichinger - Monipuolisia ratkaisuja jätteiden lajitteluun
Läjitelläänkö teillä lajittelun sijaan?
Kertyykö nurkkiin epämääräistä sälää? Vaarantuuko työturvallisuus kun romua lojuu lattioilla? Jääkö rahanarvoinen jäte kierrättämättä?
Onnistunut lajittelu on monen asian summa. Kun välineet on kunnossa, lajittelusta tulee helppoa ja hauskaa. Laita jätteiden lajittelu ja kierrätys kuntoon monipuolisilla Eichingerin jäteastiolla. Eichingerilta löytyy jämäkät ja kulutusta kestävät jäteastiat kaikenlaisiin sovelluksiin ja tarpeisiin.
Klassiset jäteastiat sellaisenaan tai tuunattuna
Klassinen jäteastia 1046 taipuu sinällään jo moneen käyttöön: kokoja löytyy vakiona 500-3000l. Näissä jätejassikoissa on aina nostolenkit ja ne ovat pinottavia. Tarvittaessa astiat voidaan tuunata asiakastoiveiden mukaan esimerkiksi kannella ja trukkikoteloilla. Kannelliset ja trukkikotelolliset jassikat säilyvät edelleen pinottavina. Jätteiden kierrätyksen helpottamiseksi eri jätelajeille voidaan myös valita eri RAL värein maalatut vaihtoehdot.
Kippaavat astiat lajitteluun
Valikoimasta löytyy myös erilaisia kippaavia jäteastioita, jotka soveltuvat erityisen hyvin lajitteluastioiksi työpisteiden viereen. Kippijassikat voidaan myös varustaa pyörillä siirtelyn helpottamiseksi. Optiona myös tietysti erilaisia RAL värivaihtoehtoja lajittelun helpottamiseksi.


Helppo tyhjennys pohjan kautta
Pohjan kautta tyhjennettäviä malleja löytyy myös moniin tarpeisiin 300-2000 litran kokoisina mallista riippuen. Kaikissa malleissa on vahvatekoiset saranat ja vankka rakenne. Myös näihin malleihin on saatavana pyörät ja luonnollisesti RAL värit.




Taattua Eichinger laatua
Kaikki jäteastiat ovat vankkaa Eichinger laatua: vahvoja ja kestäviä. Kapasiteetit ovat markkinoiden parhaimmistoa.
Kysy rohkeasti myös räätälöityjä ratkaisuja. Autamme mielellämme löytämään juuri teille sopivat lajittelu- ja kierrätysastiat.
Kun lajittelu ja kierrätys on kunnossa niin työntekijä kiittää, kukkaro kiittää ja ympäristö kiittää!